Eikenes, som går fra rollen som Head of Marketing and Communication, vil nå ha ansvaret for den operative driften og utviklingen av AAPW og merkevarene Strakofa, Regatta og Aalesund Oljeklede. Hun har allerede vært en sentral del av AAPWs ledergruppe de siste 2,5 årene, der særlig hennes engasjement for BLÆST har bidratt til selskapets vekst og utvikling.
– Siden Sandra startet i AAPW i 2022, har hun bygget opp vår markedsavdeling og vist at god ledelse kan gi synlige resultater. Hun har en tydelig lederstil og evne til å skape engasjerte og velfungerende team, noe som har vært en viktig drivkraft internt, sier Peter Aakre, CEO i AAPW.
Aakre forteller at Eikenes har en synlig lidenskap for mennesker og kulturbygging, samtidig som hun har god strategisk forståelse og evner å styre større prosjekter. Dette gjør at hele Aakre-familien gleder seg til å samarbeide med Eikenes, med Eikenes, som vil få mandat til å implementere sine visjoner for blant annet ledelse, prosjektstyring, kultur og arbeidsmiljø.
– Jeg har vært en del av ledergruppen siden jeg begynte i AAPW, og vi har hatt et godt og velfungerende samarbeid siden dag én. Det har vært en glede å være med på reisen så langt, og da jeg ble spurt om å tre inn i rollen som COO var det ingen tvil. Jeg setter veldig pris på tilliten jeg har fått, samtidig som jeg har stor respekt for den jobben som allerede er gjort og den kunnskapen Aakre-familien sitter på. Nå ser jeg frem til å ta fatt på nye utfordringer, og til å bruke mine styrker til å utvikle både arbeidsmiljø og strukturer, forteller Eikenes.